Brązowa opalenizna - magia masła kakaowego

Jest lato i mamy nadzieję, że  masz tylko jedno zmartwienie: Jak uzyskać brązową opaleniznę!

To z pewnością sprawa dla tych z Was, którzy chcą wyglądać olśniewająco przez cały sezon i sprawić, by trwało to przynajmniej przez kilka pierwszych tygodni jesieni. 

Złocistobrązowa opalenizna nie tylko nadaje skórze niesamowity wygląd, ale także pomaga wyszczuplić. Ponadto, leżenie na słońcu podnosi poziom serotoniny i sprawia, że ​​czujesz się szczęśliwsza, więc nie ma to jak odrobina zabawy na plaży i nabranie dawki słynnej witaminy D. 

Zanim włożysz kostium kąpielowy i założysz klapki, musisz pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą zamienić opalanie w sztukę. Oto kilka porad i wskazówek, dzięki którym Twoja skóra będzie gładka i brązowa oraz wyróżnisz się z tłumu.

Zawsze używaj ochrony

Zanim porozmawiamy o opalaniu, musimy wyjaśnić jedną rzecz: krem ​​przeciwsłoneczny jest zawsze obowiązkowy. Jeśli boisz się, że dzięki temu nie staniesz się ciemniejszy, pomyśl jeszcze raz. Twoja skóra odnawia się co dziesięć dni, więc im wolniejsza opalenizna, tym dłużej będzie trwać. Balsam nakładaj co 2 godziny i po wyjściu z wody. Nie chcesz chyba poparzeń skóry, prawda?

Nawilżaj przed i po

Bardziej miękka skóra wygląda na lepiej opaloną. Nawilż swoje ciało na noc przed planowaną kąpielą słoneczną i nadaj mu jak największą jedwabistość. Skoncentruj się na bardziej problematycznych miejscach, które wysychają najszybciej, bo mogą powodować nierówną opaleniznę. Możesz dostać nawilżający balsam do opalania, aby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Upewnij się również, że pijesz dużo płynów, aby Twoje ciało i skóra były nawilżone przez cały czas opalania. 

Ruszaj się co jakiś czas

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, to mieć na sobie różne kolory - więc upewnij się, że odwracasz się co jakiś czas, aby całe ciało miało dostęp do promieni słońca. Podczas opalania z przodu ramiona należy trzymać w górze, a po obróceniu na brzuch ręce wyciągnięte wzdłuż ciała. W ten sposób odsłaniasz nawet te części, które trudniej opalić. Odwróć się co 15/30 minut. Pamiętaj - kiedy czujesz, że możesz zasnąć koniecznie schowaj się pod parasolem, aby nie opalić tylko jednej strony.

Chroń swoje oczy!

Jasne światło wpływa na nerw wzrokowy i pobudza gruczoł podwzgórza, który produkuje melaninę - tym samym zapewniając lepszą opaleniznę. Ale twoje oczy są delikatne, tak więc najlepszą rzeczą jest nosić kapelusz, zamiast korzystania z okularów przesiwsłonecznych, leżąc na słońcu. 

Patrz na zegarek!

Lekarze zalecają unikanie kąpieli słonecznych w godzinach od 10:00 do 14:00, nawet gdy na zewnątrz jest pochmurno. Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest poparzenie i trwałe uszkodzenie skóry. Pamiętaj, że raz spalony nie zamieni się w cudowny sposób w piękny brąz. Czerwony zdecydowanie nie jest twoim kolorem, a ból nie jest niczym przyjemnym!

Prysznic po opalaniu

Kąpiel lub prysznic, gorąca lub zimna woda, jest zawsze dobrym pomysłem po siadaniu na słońcu, aby usunąć ze skóry wszelkie balsamy, oleje lub sól i piasek, aby nadać jej jedwabisty wygląd. Pamięaj aby nawilżyć skórę po kąpieli,  w przeciwnym razie brązowy kolor stanie się nieregularny. Możesz również użyć kremu chłodzącego. 

MAGICZNE MASŁO KAKAOWE 

Wszystkie te porady dopełni stosowanie masła kakaowego - jest on świetnym utrwalaczem opalenizny ale również naturalnym filtrem UV aby twoja skóra była bezpieczna. Doskonale nawilża, natłuszcza wysuszoną przez słońce skórę i łagodzi objawy opalania. Dzięki bogatej zawartości składników odżywczych (witaminy E i C, lanolina, olejek ze słodkich migdałów, masło kakaowe) pielęgnuje i nawilża skórę. Obecność witaminy E i witaminy C powoduje, że krem posiada także doskonałe właściwości przeciwzmarszczkowe i ujędrniające.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.