Blog - co nowego?

Smalec Gęsi - Kulinarna Tradycja i Zdrowotne Właściwości

Smalec gęsi, nieodłączny składnik polskiej kuchni, to nie tylko smakowita przekąska, lecz także istotny element dziedzictwa kulinarnej tradycji. Ta wyjątkowa i bogata w historię potrawa odzwierciedla wiejskie korzenie i sposób życia, gdzie gęsi były hodowane nie tylko dla mięsa, ale także dla ich tłuszczu, który stanowił cenny składnik w kuchni.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 321 odsłony

Ziemia Okrzemkowa: Mikroskopijni Artyści Ekosystemów - Właściwości, Rola i Zagrożenia

Ziemia Okrzemkowa, choć mikroskopijna, ma ogromny wpływ na zdrowie naszej planety. Jej niezastąpiona rola w produkcji tlenu oraz podstawowa pozycja w łańcuchach pokarmowych sprawiają, że dbanie o jej ochronę jest kluczowe dla zrównoważonego przyszłego ekosystemu. Warto odkryć fascynujący świat tych mikroskopijnych artystów, którzy tworzą niewidoczne dla oka cuda na Ziemi.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 370 odsłony

Witamina B kompleks i jej działanie

Witaminy z grupy B są bardzo ważnymi składnikami odżywczymi, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Witaminy z grupy B pełnią szereg ważnych funkcji w organizmie

comment 0 komentarze
remove_red_eye 597 odsłony

VIN VITA - Winogrono, które daje życie FAKTY I MITY

Bezalkoholowy koncentrat spożywczy "Vin-Vita", produkowany bez dodatku cukru i konserwantów, zawiera kompleks specjalnych substancji - bioflawonoidów, pozyskiwanych z nasion i skórek ciemnych europejskich winogron, takich jak Cabernet. To właśnie obecność tych biologicznie aktywnych substancji w składzie „Vin-Vita” decyduje o naprawdę wyjątkowych właściwościach leczniczych tego pożytecznego produktu.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 1629 odsłony

Propolis zastosowanie i właściwości lecznicze

Badania sugerują, że propolis ma wiele właściwości, które mogą korzystnie wpływać na zdrowie ludzi. Ludzie mogą go używać na skórze, jako płyn do płukania ust i jako uzupełnienie różnych drobnych problemów zdrowotnych.

remove_red_eye 1174 odsłony

Brązowa opalenizna - magia masła kakaowego

Zanim włożysz kostium kąpielowy i założysz klapki, musisz pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą zamienić opalanie w sztukę. Oto kilka porad i wskazówek, dzięki którym Twoja skóra będzie gładka i brązowa oraz wyróżnisz się z tłumu. To z pewnością sprawa dla tych z Was, którzy chcą wyglądać olśniewająco przez cały sezon i sprawić, by trwało to przynajmniej przez kilka pierwszych tygodni jesieni. Złocistobrązowa opalenizna nie tylko nadaje skórze niesamowity wygląd, ale także pomaga wyszczuplić. Ponadto, leżenie na słońcu podnosi poziom serotoniny i sprawia, że ​​czujesz się szczęśliwsza

comment 0 komentarze
remove_red_eye 2239 odsłony

ZŁOTE ZASADY - BORYS BOŁOTOW

PREMIERA 28 . 02 . 2021r W związku ze zbliżającym się dniem premiery książki Profesora Borysa Bołotowa (Przypomnijmy Premiera 28 lutego br.) przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek, o których więcej niebawem.  Dzisiaj pierwsza z nich. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych informacji dotyczących tego jak dbać o  zdrowie, będzie to mały przedsmak tego czego będzie można dowiedzieć się z książki!  Ponad 30 lat temu wynalazłem środek, który spełnia 5 złotych zasad zdrowia Bołotowa – został on nazwany Balsamem Bołotowa albo inaczej „Carską”. Dlaczego Balsam Bołotowa nazywa się „Carską ”? 

comment 0 komentarze
remove_red_eye 1655 odsłony

Zakwas Bołotowa - Fakty i mity | Receptura na zdrowie

Właściwe funkcjonowanie układu pokarmowego ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia a w zasadzie jest najważniejsze gdyż zdrowie nasze zaczyna się od jelit. W medycynie tybetańskiej gdy osoba zwróci się z dolegliwościami do terapeuty to ten najpierw zaczyna od naprawy jelit.  Niedostatecznie strawiony pokarm ulega w jelitach całkowicie niepożądanym procesom gnilnym zatruwającym organizm i jest słabo metabolizowany - to najprostszy przepis na chorobę.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 26189 odsłony

Mech Irlandzki - Irish Moss - Sea moss | Poznaj jego cudowne właściwości

Mech morski to rodzaj krasnorostów rosnących na wybrzeżach Atlantyku w Ameryce Północnej, Europie i na Karaibach. Od XIX wieku Irlandczycy zbierają go ze skalistych wybrzeży, aby używać go jako lekarstwa . Używali go nawet, aby uzyskać składniki odżywcze, których potrzebowali w czasach głodu.

comment 0 komentarze
remove_red_eye 72824 odsłony